Apšvietimo sistemų montavimas

  Apšvietimas yra ne tik labai svarbus išpildant namų dizainą, bet tai vienas pagrindinių pagalbininkų, kuriant namų jaukumą. Jei šviesos bus per daug ar ji bus labai ryški, namai gali labiau priminti biurą ar prekybos centrą, o ne jaukią poilsio zoną. Tinkamai parinktas ir išdėstytas apšvietimas namuose gali būti ne tik interjero detalė, bet ir kurti jaukią namų atmosferą ir atskirti namų zonas, pagal funkciją.

  Pradedant planuoti apšvietimą, svarbiausia turėti aiškų būsto išplanavimą ir žinoti, kur stovės konkretūs objektai. Tai padės lengviau nuspręsti, kur reikalingas stiprus ir ryškus apšvietimas, o kur jis gali būti blankesnis. Erdvės apšvietimą galima suskirstyti į dvi rūšis. Viena jų, tai centrinis apšvietimas, skirtas bendram erdvės apšvietimui, kita, tai zoninis apšvietimas, skirtas iš anksto numatytoms erdvėje esančioms zonoms apšviesti. Centrinis erdvės apšvietimas paprastai yra įrengiamas taip, kad lubose esantis šviesos šaltinis apšviestų didesnę patalpos dalį. Zoninis erdvės apšvietimas, atvirkščiai, yra įrengiamas taip, kad būtų apšviesta erdvėje esanti konkreti zona.

  Šiandienos rinkoje egzistuoja daugybė skirtingų apšvietimų rūšių, kuriuos galite puikiai derinti tarpusavyje ir susikurti jums tinkamiausią variantą. Vis dar vienas iš populiariausių –  LED apšvietimas. Daugybė mažų lempučių gali sukurti tiek blankios, tiek itin ryškios šviesos efektą. Šis apšvietimas puikiai tiks ne tik koridoriuje, bet ir valgomajame. Papildomai šviesai dažnai pasitelkiamos LED juostos. Dekoratyvinis apšvietimas gali būti puikus būdas norintiems sukurti jaukumo ir romantikos persmelktas poilsio zonas ar siekiantiems išryškinti vienus ar kitus namuose esančius akcentus.

Scroll to Top